Hajós Anett – tanácsadó szakpszichológus, pár-és családterapeuta, autogén tréner

Pszichológus-diplomámat 2005-ben szereztem meg az Eötvös Loránd Tudományegyetemen. Azóta az Országos Gyermekegészségügyi Intézet Családtervezési, Koragyermekkori és Ifjúsági Osztályán dolgozom, elsősorban a családtervezés időszakában lévő felnőttekkel, valamint a kamasz korosztállyal. Éveken át írtam cikkeket egy internetes egészségügyi portálnak; több cikket publikáltam szakmai lapokban.

A Magyar Relaxációs és Szimbólumterápiás Egyesületnél szereztem autogén tréneri képesítést; a Magyar Családterápiás Egyesületnél pedig pár- és családterapeuta címet.

Tanácsadó szakpszichológusi diplomámat szintén az Eötvös Loránd Tudományegyetemen szereztem.

Forduljon hozzám bizalommal, ha

  • úgy érzi, életvezetési nehézsége van;
  • egy krízissel nem tud egyedül megküzdeni;
  • egy életszakasz kihívás elé állította;
  • önismeretében szeretne fejlődni; szeretné jobban megismerni magát;
  • egy veszteséget szeretne feldolgozni, segítségre van szüksége a gyászban;
  • párkapcsolati vagy családi problémája van;
  • úgy érzi, jót tenne egy stressz-kezelő technika (relaxáció) elsajátítása;
  • szeretné várandósságát, a babavárás folyamatát a testi-lelki harmónia jegyében, egy relaxációs technika elsajátításával végigkísérni.

Kiemelt érdeklődési területem (melyben számos tapasztalatot szereztem) a várandósság során előforduló pszichés jelenségek, ezért várom azokat is, akik gyermekvállalással vagy gyerekvárással kapcsolatos problémájukról (családtervezés, meddőség, szülői szerepre való felkészülés) szeretnének beszélgetni, vagy a szülés utáni időszak nehézségeivel küzdenek (gyermekágyi lehangoltság, szülés utáni depresszió, szerep-problémák, párkapcsolati- és családi problémák).

Közös munkánk során segítséget tudok nyújtani abban, hogy:

  • az általam biztosított elfogadó, biztonságos légkörben problémáját képes legyen más - önmaga számára új - módon megközelíteni; megnyugtatóan feldolgozni és rendezni;
  • meglévő energiáit célszerűen, a saját maga számára legelőnyösebben mozgósítani tudja;
  • rátaláljon saját útjára, erőtartalékaira és megoldásaira.

Milyen módszerekkel dolgozom?

  • tanácsadás / konzultáció
  • pár- és családterápia
  • relaxáció – autogén tréning
  • szimbólumterápia

Elérhetőségem:

Mobil: + 36 30 287 8038

E-mail: Ezt a címet a spamrobotok ellen védjük. Engedélyezze a Javascript használatát, hogy megtekinthesse.

 

„Amikor az emberek elhatározzák, hogy szembenéznek egy problémával, olyankor valójában rádöbbennek, hogy sokkal többre képesek, mint hitték.” (Paolo Coelho)

Segítő beszélgetés (tanácsadás / konzultáció)

Az egyéni konzultáció folyamata pszichoterápiás módszereken nyugszik, a segítő szakemberrel létrejövő, egyedi kapcsolat. Egy aktuális probléma, konfliktus helyzet átgondolását és feldolgozását jelenti az önismeret fejlesztése révén. Célja megérteni és megváltoztatni a problémás viselkedés mintákat, az alkalmazkodást gátló erőket, és feltárni a megoldáshoz / gyógyuláshoz szükséges pszichés erőforrásokat, s ezáltal tartós, pozitív változást elősegíteni. Egy önismereti munka során közelebb kerülhetünk belső világunkhoz, működésünkhöz, esetleges szorongásainkhoz, félelmeinkhez. Ezeket felismerve, tudatosítva az észlelt elakadásokat, a problémákat megérthetjük, és a feldolgozás által megszüntethetjük. Az önfeltárás már önmagában is feszültség csökkentő. Ezen kívül elvezet az érzelmek tisztázásához és a helyzet reálisabb értékeléséhez; képessé tesz új nézőpontok kialakítására.

Autogén tréning

Az autogén tréning (AT) módszere a szervezet nyugalmi állapotának az előidézése: a pihenésre, stressz-kezelésre, belső feszültségek feldolgozására, valamint saját képességeink jobb felhasználásra és önismeretre ad lehetőséget. Olyan pszichoterápiás eljárás, amely a vegetatív idegrendszer harmóniáját állítja helyre, valamint személyiségfejlesztő hatású. Elsajátítása egy szakember által vezetett tanulási folyamat, mely ideális esetben 12-15 alkalomból áll, alkalmanként 1 órás foglalkozással.

Azok számára ajánlott a módszer elsajátítása, akik szeretnék pszichés feszültségeiket csökkenteni, önismeretüket fejleszteni, testi tudatosságukat és teherbíró-képességüket növelni, testi-lelki harmóniát elérni.

Várandós kismamák relaxációja

A várandósok relaxációja egy sajátos program szerint felépített autogén tréning (AT), mely során a babával, a kismamasággal és szüléssel kapcsolatos témák feldolgozása társul a relaxációs technika megtanulásával. A módszer lehetőséget nyújt a test önszabályozó mechanizmusainak beindítására, melynek eredményeképpen számos pozitív testi és lelki változást észlelhetünk magunkon. Az ideális esetben 12-15 alkalomból álló folyamat révén a várandós kismama képessé válik a testi-lelki ellazulás megtanulására, a nyugalmi állapot elérésére, a magzattal való kapcsolatfelvételre, vagyis a befelé fordulásra, a magzatra való ráhangolódásra.

Szimbólumterápia

A szimbólumterápia során a pszichés problémák feldolgozása történik tematikus képi megjelenítéssel. A szimbolikus munkát jelenti, vagyis olyan belső képekkel való munkát, melyek személyes belső világunk nyelvén íródnak, és belső világunk szabályai szerint működnek. A belső képekkel történő munka teszi lehetővé a kliens számára a probléma pontosabb megértését, megfelelő megoldását és eredményeinek, hatásainak integrálását, ezzel pedig egy új lelki egyensúly létrehozását. Így érhető el, hogy a probléma akadály helyett a személyiség fejlődését, a növekedést, és a kiteljesedést szolgálja.

Pár- és családterápia

Más terápiákhoz hasonlóan itt is a lelki egészség javítása a cél, csak itt kiemelten a párkapcsolatra / családi kapcsolatokra (az abban előforduló problémákra, zavarokra, elakadásokra) összpontosít a segítő szakember. Célja a harmonikus működés helyreállítása. A párterápia / családterápia időtartama nagyon változó lehet. Előfordulhat, hogy csak néhány találkozás - ún. terápiás ülés - szükséges, hogy megbirkózzanak a krízissel. Ebben az esetben 5-10 alkalom elég lehet. Ugyanakkor akár több hónapra is szükség lehet, ha több éve mélyülő problémákat szeretne a pár / család tartósan kiküszöbölni. Ilyenkor 15-25 alkalom lehet a célravezető, ami a kapcsolatban / családban már tartós változást be tud indítani. A találkozások, terápiás ülések sűrűsége is változó, lehet szó egy- vagy kéthetenkénti, sőt néha havonkénti rendszerességről is. A pár- és családterápiában a terápiás rendszer szigorú szakmai konzultációval (ún. szupervízióval) működik. Általában a kettős vezetés biztosítja ezt a konzultációs lehetőséget, vagyis a terápiát két szakember egyidejűleg végzi. A terapeuták sohasem állnak egyik, vagy másik fél oldalára, nem a hibákat keresik, és nem hibáztatnak, hanem a változási lehetőségekre, kapcsolati / családi erőforrásokra koncentrálnak; és elősegítik a harmonikus párkapcsolatai / családi működés helyreállítását.

 
Terapeutáink
Hirdetés
Hirdetés